بدن اجلاس روسیه آمریکا هامبورگ رییس جمهور

بدن: اجلاس روسیه آمریکا هامبورگ رییس جمهور دونالد ترامپ اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار گوناگون گیاهان باورنکردنی که از دل فیلم هایی تخیلی بیرون آمده اند

درختان غول پیکر، قارچ‌های درخشان، گل هایی که شبیه پرندگان هستند و گیاهانی که نیمه حیوان هستند، اگر کسی راجع به چنین چیزهایی با شما صحبت کند تصور می‌کنید که راجع

گیاهان باورنکردنی که از دل فیلم هایی تخیلی بیرون آمده اند

گیاهان باورنکردنی که از دل فیلم هایی تخیلی بیرون آمده اند

عبارات مهم : تصویر

درختان غول پیکر، قارچ های درخشان، گل هایی که شبیه پرندگان هستند و گیاهانی که نیمه حیوان هستند، اگر کسی راجع به چنین چیزهایی با شما صحبت کند تصور می کنید که راجع به یک فیلم سینمایی حرف می زند. .

به گزارش برترین ها، درختان غول پیکر، قارچ های درخشان، گل هایی که شبیه پرندگان هستند و گیاهانی که نیمه حیوان هستند، اگر کسی راجع به چنین چیزهایی با شما صحبت کند تصور می کنید که راجع به یک فیلم سینمایی حرف می زند. ولی باور کنید چنین چیزهایی روی زمین وجود دارند. در اینجا ۱۰ نمونه از گیاه های عجیبی را می بینید که گویی به یک سیاره دیگر تعلق دارند.

درختان غول پیکر

اگر بلندترین درختی که تا به حال دیده اید را ۱۰ برابر کنید، شاید بتوانید عظمت درخت سکویا را درک کنید. این درختان به صورت طبیعی تنها در رشته کوه نوادا در کالیفرنیا رشد می کنند. بلندترین درخت آشنا شده است دنیا یک ردوود ساحلی به نام هایپریون «Hyperion» هست. ارتفاع این درخت حداقل ۱۱۵.۵ متر و تقریبا به بلندای یک ساختمان ۳۸ طبقه هست. از نظر حجم، یک سکویای غول پیکر به نام «ژنرال شرمن» مقام اول را می گیرد. درواقع این درخت بزرگترین موجود زنده آشنا شده است روی زمین هست. حجم تنه آن ۱۴۸۷ مترمکعب هست. این درخت عظیم ۱.۲ میلیون کیلوگرم وزن دارد و محیط آن ۳۱ متر هست. سکویاهای غول پیکر به دلایل طبیعی نمی میرند و در بعضی موارد مشاهده شده است که ۳۰۰۰ سال عمر می کنند. شاید به این خطر باشد که پوسته آن ها ضد حریق است و می تواند تا ۰.۹ متر ضخامت داشته باشد.

گیاه خجالتی

گیاهی که اگر به آن دست بزنید برگ هایش را جمع می کند! تخیلی به نظر می رسد، ولی میموزا پودیکا (Mimosa pudica) یک گیاه واقعی روی زمین هست. این گیاه بومی مناطق استوایی است و در واقع یک نوع علف هرز هست. هنگامی که هوای اطراف این گیاه حرکت می کند یا چیزی برگ هایش را لمس می کند، خودش را جمع می کند. نام این گیاه نیز از همین شاخصه گرفته شده است هست، پودیکا به معنای «خجالت» یا «کوچک شدن» هست. در پاسخ به این واکنش، گیاه مواد شیمیایی آزاد می کند که سیگنال هایی می فرستد که آب سلول های گیاه را تخلیه می کند. تخلیه آب سلول ها باعث می شود برگ ها به سمت داخل جمع شوند. در بعضی کشور ها از این گیاه به عنوان مسکن، داروی بیخوابی و مرهمی جهت نیش مار استفاده می شود.

گیاهان باورنکردنی که از دل فیلم هایی تخیلی بیرون آمده اند

قارچ های درخشنده

قارچ های زیادی وجود دارند که در تاریکی جنگل می درخشند. یکی از تماشایی ترین آن ها، مایسنا کلروفوس «Mycena chlorophos» هست، یک قارچ ژاپنی که به محض تاریکی هوا به رنگ سبز نئونی می درخشد. مکانیزم این گیاه شبیه به موجودات اعماق دریاست. این گیاه حاوی یک ترکیب شیمیایی به نام لوسیفرین هست. این ماده با اکسیژن و آنزیمی به نام لوسیفراز تصویر العمل می دهد تا نور رنگی درخشان ایجاد کند.

جلبکی که موجب تلالو اقیانوس می شود

یکی دیگر از گیاه های شب تاب باورنکردنی در اقیانوس زندگی می کنند. یک نوع جلبک که «Noctiluca scintillans» نام دارد و مناظر درخشان باورنکردنی در جزیره کارائیب پورتوریکو ایجاد می کند. این موجودات آنقدر ریز هستند که هزاران عدد از آن ها می توانند در یک قطره آب جای بگیرند. این جلبک ها به حرکاتی مثل برخورد امواج یا پارو زدن تصویر العمل نشان می دهند و یک نور آبی حباب دار ایجاد می کنند. بعضی محققان معتقدند که این جلبک ها از درخشش خود جهت ترساندن شکارچیان خود استفاده می کنند. ماهی ها میل به دارند از این مناطق درخشان دور بمانند. بعضی دانشمندان معتقدند که آمونیاک تولید شده است به وسیله این جلبک به طور فیزیکی ماهی ها را جنبش می کند اگرچه به نظر نمی رسد سمی باشد.

درختان غول پیکر، قارچ‌های درخشان، گل هایی که شبیه پرندگان هستند و گیاهانی که نیمه حیوان هستند، اگر کسی راجع به چنین چیزهایی با شما صحبت کند تصور می‌کنید که راجع

گلی که شبیه پرنده است

نام علمی این گیاه «Strelitzia» است و مردم آن را با نام «پرنده بهشتی» می شناسند. بعد از اینکه این گیاه ۱.۵ متر و ۳ – ۵ سال رشد کرد، گل هایی می دهد که شبیه پرندگان رنگارنگ است.اگرچه این گل از آفریقای جنوبی آمده ولی گل رسمی لس آنجلس هست. از این گیاه جهت درمان علائم آلرژی استفاده می شود. پرنده بهشتی به سادگی حتی در کشورهای سرد رشد می کند؛ بنابراین اگر یک باغچه داشته باشید می توانید این گیاه را در آن بکارید.

نیلوفرهای آبی عظیم الجثه

شاید تصویر هایی از یک نوزاد که روی برگ های غول پیکر یک نیلوفر آبی نشسته را دیده باشید و تصور کنید این هم یکی دیگر از معجزه های فتوشاپ هست. ولی در واقع، این معجزه محیط زیست در جنگل های آمازون هست. واقعا برگ های عظیم نیلوفر آبی وجود دارند و فرزند های کوچک می توانند روی آن بنشینند. این برگ های شناور تا ۲.۵ متر قطر دارند و هر گیاه می تواند ۵ برگ داشته باشد. گل های این گیاه تنها دو روز دوام دارند، ولی به اندازه برگ ها بزرگ نیستند.

گیاهان باورنکردنی که از دل فیلم هایی تخیلی بیرون آمده اند

علفی که جلوی چشمتان رشد می کند

اگر تا به حال باغبانی کرده باشید، احتمالا می دانید که به نظر می رسد خار ها و علف های هرز دوباره جلوی چشمتان رشد می کنند. شاید توهم به نظر برسد، ولی بعضی گیاه های واقعا به همین سرعت رشد می کنند. بامبوی لاکپشتی یا «Phyllostachys edulis» می تواند در زیستگاه بومی خود در چین با سرعت یک متر در روز رشد کند. این گیاه اکنون در مناطق دیگری از آسیای شرقی و اروپا نیز یافت می شود. اگرچه این گیاه با درخت اشتباه گرفته می شود، ولی در واقع یک علف چوبی هست. اگر بنشینید و این بامبو را یک ساعت تماشا کنید، می بینید که حدود ۴ سانتیمتر بلندتر می شود. اگر یک روز آن را در حالیکه هم قد شماست، ببینید فردای آن روز یک متر از شما بلندتر خواهد بود.

درختان غول پیکر، قارچ‌های درخشان، گل هایی که شبیه پرندگان هستند و گیاهانی که نیمه حیوان هستند، اگر کسی راجع به چنین چیزهایی با شما صحبت کند تصور می‌کنید که راجع

درختی که با شما می جنگد

درخت گیمپی گیمپی (Gympie-Gympie) در استرالیا رشد می کند و ظاهرا بی خطر به نظر می رسد، ولی هر بخش از آن با موهای کرکی پوشیده شده است که می توانند شما را به نحوه وحشیانه ای بگزند. این مو ها حاوی یک ماده شیمیایی هستند که به محض اینکه موها بشکنند آزاد می شود. ممکن است حتی با لمس آرام آنها هم این اتفاق بیفتد. هنگامی که مو ها در پوست فرو می روند، این ماده شیمیایی سوزش وحشتناکی در پوست ایجاد می کند که قابل مقایسه با درد سوزش پاشیدن اسید روی پوست هست. این درد می تواند ماه ها طول بکشد و گاهی به دیوانگی یا خودکشی افراد ختم می شود. حتی تماس مختصر با این گیاه خطرناک موجب تصویر العمل آلرژیک شدید و آنافیلاکسی می شود.

درخت فناناپذیر

شاید نام «جینکو بیلوبا» را شنیده باشید. این گیاه فواید درمانی زیادی دارد و گونه منحصربفردی است که احتمالا از وقت دایناسور ها زندگی می کند. ولی جالبترین داستان راجع به جینکوبیلوبا با بمباران هیروشیما شروع می شود. در باغ Shukkeien ژاپن که حدود ۱۳۷۰ متر از انفجار هسته ای فاصله داشت یک درخت جینکو وجود داشت. بعد از اینکه تقریبا همه چیز در این منطقه نابود شد، درخت جینکو شاخه های جدیدی زد و دوباره سبز شد. تا به امروز هیچکس واقعا نمی داند چطور چنین چیزی ممکن هست، ولی این نشان می دهد که درخت جینکو توانایی شگفت انگیزی در سبز شدن از میان خاکستر دارد. از آن زمان، دانه های این درخت بازمانده از بمباران هیروشیما جمع آوری و در سراسر دنیا توزیع شده است هست. این درختان نسل تازه نماد امید جهت همه کسانی هستند که تحت تاثیر این مناسبت تکان دهنده در سال ۱۹۴۵ قرار گرفتند.

گیاهان باورنکردنی که از دل فیلم هایی تخیلی بیرون آمده اند

درختی که حیوان هم هست

موجودی که هم شاخصه های حیوان و هم گیاه را داشته باشد، تخیلی به نظر می رسد، ولی واقعا چنین گونه هایی روی زمین وجود دارند. چنین خاصیتی را به مولکول های RNA نسبت می دهند. محققان در این گیاه/حیوان هم میکرو RNA های حیوانی و هم میکرو RNA های گیاهی را پیدا کرده اند؛ و از نظر ژنتیکی نیم حیوان و نیم گیاه هستند.

واژه های کلیدی: تصویر | حیوان | درختان | اخبار گوناگون

گیاهان باورنکردنی که از دل فیلم هایی تخیلی بیرون آمده اند

گیاهان باورنکردنی که از دل فیلم هایی تخیلی بیرون آمده اند

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs